Kindernevendienst met Driekoningen

Op 5 januari, tijdens de dienst van 10.00 uur, is er een kindernevendienst in de basiliek aan de Markt. We vieren dan het feest van Driekoningen. Alle kinderen mogen als koning verkleed naar de kerk komen.

Het feest van Driekoningen spreekt tot de verbeelding. De Heilige Familie krijgt bezoek van drie mannen die van ver komen. Ze volgden een ster en ze brachten geschenken mee: wierook, mirre en goud.
Wie waren ze, en waar kwamen ze vandaan? Wat bracht ze ertoe om op reis te gaan? In het geloof van eeuwen zijn de drie wijzen of magiërs geworden tot drie koningen. Mensen van aanzien, die in Jezus het Licht voor de wereld herkenden. Ze waren de eersten die ons vertelden dat het kind van Bethlehem vrede voor de wereld in zich droeg.
Met de kinderen denken we na over die drie wijzen. Zou een ster ook ons de weg kunnen wijzen naar een betere wereld?

Met een spelletje en een liedje sluiten we de bijeenkomst af.

José van den Bogaart

Reacties kunnen niet achtergelaten worden op dit moment.