Thema-avond over Vrede in Israël – Palestina, maandag 17 september, 20.00u De Beuk

Thema-avond over Vrede in Israël – Palestina

Voor het komend seizoen heeft de werkgroep Thema-avonden van de Raad van Kerken Oosterhout weer een aantal ontmoetingen georganiseerd, die worden gehouden op maandagavonden in de Beuk, naast de Vredeskerk. De eerstkomende thema-avond zal worden gehouden in de Vredesweek op 17 september 2018 om 20.00 uur. Ds. Bram Grandia zal een lezing verzorgen over de situatie in Israël – Palestina. U bent van harte welkom!

Zal er ooit vrede komen? ‘Generaties voor vrede’ is het thema in de Vredesweek. Wie in Israël komt, ontmoet een volk dat viert dat de staat Israël 70 jaar bestaat. Eindelijk vrij na die verschrikkelijke Holocaust. Wie in Palestina komt, ontmoet een volk dat al 51 jaar zucht onder Israëlische bezetting. Vrede lijkt hier ver weg. De beelden van doden en gewonden in de Gazastrook staan nog op ons netvlies. Is er een uitweg? Velen schudden moedeloos het hoofd, haken af en slaan de berichten in de krant of op het journaal maar over. Dat kan niet de houding zijn van mensen die zich willen inzetten voor vrede. Gelukkig zijn er én in Israël én in Palestina mensen die proberen uit de spiraal van geweld te komen. Aan de hand van het verhaal van de Nassarfamilie uit Bethlehem, aan de hand van het verhaal van ‘The Tent of Nations’ zal ds. Bram Grandia ingaan op het thema. Zo is er een bijzondere invulling van het thema ‘Generaties voor de vrede’. Het begint bij mensen, bij families die er heilig in geloven en die weigeren vijanden te zijn.

Ds. Bram Grandia is bestuurslid van de Stichting Vrienden van The Tent of Nations.

Reacties kunnen niet achtergelaten worden op dit moment.